Reklama 111

Z przyjemnością informujemy, że korzystając z wieloletniego doświadczenia w zakresie prac budowlanych, w zakresie usług sklepu DomPaneli.pl oferujemy kompleksowe przygotowanie i wykończenie podłóg w domach i mieszkaniach we Wrocławiu – od oczyszczania starych podłoży, przez wylanie nowej warstwy posadzki, po ułożenie eleganckich i trwałych laminowanych paneli podłogowych.

Najnowszym projektem korzystającym z kompleksowej obsługi sklepu DomPaneli.pl był remont podłóg w 30-letniej willi na Krzykach we Wrocławiu, położonej w otoczeniu okazałych posesji, zieleni, w cichej i spokojnej okolicy, a jednocześnie bardzo blisko ścisłego centrum Wrocławia.

Panele po parkiecie - zadanie we Wrocławiu

Projekt zapowiadał się interesująco od samego początku, gdyż remontowane pomieszczenia posiadały wcześniej podłogę z parkietu dębowego, który uległ zalaniu wodą i nadawał się tylko do rozbiórki.

Usunięcie fragmentów parkietu było jednak zaledwie wstępem do oczyszczania posadzki z masy bitumicznej, smolistej warstwy przypominającej miejscami papę stosowaną do izolacji dachów. Warstwa ta wymagała usunięcia mechanicznego, zarówno ręcznie jak i przy użyciu elektronarzędzi. Po usunięciu luźnych i wypukłych elementów masy bitumicznej kolejnym etapem było dla naszego zespołu odsłonięcie posadzki betonowej przy użyciu specjalnych stalowych tarcz szlifujących.

Do ułożenia paneli podłogowych ciągle daleko - powtarzaliśmy sobie oceniając poziomy już oczyszczonej posadzki, a raczej ich brak. Okazało się bowiem, że posadzka salonu ani nie posiada wypoziomowanej, ani równej płaszczyzny. Cały salon tworzył kilka niecek, a najwyższe punkty występowały tylko na obwodzie. Stąd konieczne przed układaniem podłogi z paneli laminowanych było wyrównanie posadzki masą samopoziomującą. Z uwagi na oczekiwania inwestora co do terminów, zdecydowaliśmy o zastosowaniu podłoża anhydrytowego. Główne zalety posadzki anhydrytowej przy remoncie podłogi w celu ułożenia paneli podłogowych to:

  • łatwa i wygodna aplikacja masy
  • bardzo szybki czas wiązania - wchodzenie już po 6 godzinach
  • szybki czas schnięcia pod okładziny drewniane i drewnopochodne - 7 dni
  • przystępna cena

Dopiero wyrównanie poziomów posadzki salonu umożliwiło przystąpienie do dalszych prac – wyłożenia podkładu podłogowego oraz montażu paneli podłogowych Dąb Garrison Natur z kolekcji Universal firmy Egger.

Od zalanego parkietu po klasyczną elegancję dębu i trwałość markowego laminatu – oto efekt kompleksowego remontu podłogi zrealizowanego przez ekipę sklepu DomPaneli.pl z Wrocławia.